Možnost ověřit správné provedení kovového obrobku je důležitým krokem, který vede k lepšímu vedení výrobního postupu, snižuje čas pro opravy i náklady způsobené vysokým objemem zmetků. Kalibry jsou tak relativně jednoduchým, ale velmi efektivním nástrojem pro sériovou i zakázkovou výrobu.

Přesněji vedená sériová výroba

V kovozpracovatelských závodech doporučujeme vždy zařadit výstupní kontrolu. Práce jediného zaměstnance dokáže včas odhalit odchylky od požadovaných rozměrů. Zastavením a seřízením forem strojů, výměnou opotřebovaných obráběcích nožů nebo korekcí práce ostatních pracovníků na lince tak předejdete nepoměrně náročným opravám celé zmetkové části. V horším případě je znehodnocená sada výrobků zcela vyřazena, výroba se dostává do časové prodlevy a velmi zásadní je i cena znehodnoceného materiálu. Čas, materiál i práce zaměstnanců rychle a zásadně navýší náklady na celou výrobu a tím i konkurenceschopnost firmy.

Snadná kontrola

Kalibry využívají dvě strany části nástroje, zmetkovou a dobrou. Jednoduchý princip pracuje tak, že správná rozměrová strana se musí bez problému vejít do zhotoveného otvoru, závitu atd. Průchodu nebrání otřepený okraj, není třeba vynaložit sílu. Zmetková strana naopak nesmí otvorem projít vůbec. Obsluha vykonává velmi jednoduchý pohyb, kterým rychle a přesně ověří správnou velikost výrobku. Snadnou metodou je tak možné provádět kontrolu namátkově, ale také v rámci pečlivého zaměření se na každý výrobek.

Dostupné kalibry pro veškerou strojírenskou výrobu

Pro běžně vedené výrobky, ale i atypickou zakázku, vám nabízíme rychlé dodání veškerých potřebných kalibrů. Specializujeme se výlučně na dodávku měřících a kontrolních produktů. Válečkové kalibry, nastavovací kroužky, třmenové, ale i závitové kalibry s měřením hloubky závitu můžete vybírat ve vysoce kvalitním zhotovení. Použitý materiál odolává náročnému mechanickému zatížení. Povrch nástrojů je upraven pro vyšší odolnost vůči vodě a vlhkosti. Investice do kalibrů je investicí především do přesnější a kvalitnější výroby. Disponujeme všemi běžně užívanými kalibry skladem. Pro účely běžné výroby nemusíte vytvářet vlastní skladové zásoby. Jsme schopni vám veškeré nabízené produkty dodat okamžitě. V případě atypické individuální zakázky se snažíme vyhovět v co nejkratším termínu. Všechna dodávaná měřidla splňují předepsané normy.


← Zpět na blog